27.05.2017 r.  to dzień, w którym uczniowie klas trzecich  naszej szkoły mogli rywalizować w najbardziej popularnej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka nożna. W turnieju piłkarskim  uczestniczyło około 40 uczniów, w pełni zaangażowanych i zmotywowanych.  Liczyła się wygrana ale oczywiście nie zapomnieliśmy o dobrej zabawie i grze Fair Play. W każdym meczu zawodnicy dali z siebie wszystko, pokazali prawdziwego, sportowego ducha walki.  Padło wiele pięknych bramek, z których wszyscy możemy być dumni.

Celem spotkania z uczniami klas trzecich była promocja KLASY SPORTOWEJ,  która mamy nadzieję, że powstanie w nowym roku szkolnym.  Czekamy  jeszcze na  trzy  zainteresowane uprawianiem sportu  osoby.

Dlaczego warto wybrać klasę sportową? Oto kilka argumentów, które mamy nadzieję przekonają niezdecydowanych rodziców.                                                                             

Dzieci potrzebują ruchu

Sport, nawet w tak dużej ilości (10 godzin zajęć tygodniowo), pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż  czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić mu się na nauce.

Sport kształtuje charakter

Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i  chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.

Szansa na sukces

Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem.

Zdrowe nawyki

Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.

Kontakty towarzyskie

Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas  wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.

« 1 z 3 »