W środę 23.11.2022 r. o godz. 14.00 reprezentacja uczniów Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim spotkała się w Urzędzie Gminy z Panem Pawłem Kanclerzem, Burmistrzem Ożarowa Mazowieckiego.

Urzędujący już od 12 lat Pan Burmistrz został postawiony w krzyżowy ogień pytań uczniów. którzy – jako młodzi, zaangażowani mieszkańcy – zadawali pytania niełatwe, bo z różnych dziedzin, m.in. ochrony środowiska, sportu, transportu miejskiego. Choć spotkanie miało trwać 30 min, było tak interesujące, że przeciągnęło się do ponad godziny – a pytania nie milkły. Pan Burmistrz mówił o planach, dotyczących naszego miasta, m. in. nowoczesnego domu kultury. infrastruktury miejskiej, budowanego właśnie lodowiska. Dowiedzieliśmy się o przebudowie kolei i możliwości utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy. Bardzo miłym rzeczowym wspomnieniem będą gadżety gminne, które dostaliśmy na pamiątkę.

Całe spotkanie było niezwykle pouczające dla naszego Samorządu Uczniowskiego.

Kto wie, może pewnego dnia to ktoś z naszej grupy, zafascynowany wiedzą i miłością do naszego miasta Pana Pawła Kanclerza, zasiądzie na skórzanym fotelu burmistrza.

 

Nina Gruber

burmistrz2

Skip to content