W dniach 22-24.10.2019 odbyła się na boisku szkolnym rywalizacja międzyklasowa pod hasłem „Parzyste/nieparzyste”.

W rywalizacji wzięły udział klasy 3a, 3b, 3c i 3e. Ogółem w zabawie wzięło ponad 50 ucznów.

Zabawa „parzyste/nieparzyste” polegała na ustawieniu uczniów na linii środkowej boiska do koszykówki. Końcowe linie boiska były umownie oznaczone jako parzysta i po przeciwnej stronie jako nieparzsta. Nauczyciel podawał uczniom działanie matematyczne (mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie), końcowy wynik działania był powodem startu uczniów w kierunku linii z oznaczeniem parzystym lub nieparzystym. Za każdym razem odpadało z grupy po 3 ostatnich uczniów, by w etapie finałowym rozstrzygnąć rywalizację wsród najlepszej trójki, która rozgrywała między sobą bieg. Zabawa z akcentem szybkościowym jak również szybkość myślenia, podejmowania decyzji, reakcji.

Poszczególni zwycięzcy w swoich klasach:

Klasa 3a: 1. Szymon Rozwód, 2. Mikołaj Antkowicz, 3. Jan Bogucki

Klasa 3b: 1. Amelia Kwiecińska, 2. Milena Piasek, 3. Jakub Kostrząb