W dniach 15-17.10.2019 odbyła się na boisku szkolnym rywalizacja międzyklasowa pod hasłem „kółko i krzyżyk”.

W rywalizacji wzięły udział klasy 3a, 3b, 3c i 3e. Ogółem w zabawie wzięło ponad 50 uczniów.

 

Zabawa „kółko i krzyżyk” polegała na pogrupowaniu uczniów w drużyny 3/4 osobowe. Pierwszych 3 uczniów z drużyny miało po oznaczniku (żółty, niebieski). Naprzeciwko przed dwoma drużynami ustawionymi w rzędy w odległości 10 metrów były położone obręcze w formacji 3×3. Gracze na przemian dążyli do objęcia trzech pól w jednej linii, przy jednoczesnym uniemożliwieniu tego samego przeciwnikowi. Pole mogło być objęte przez jednego gracza ale można było zmieniać swoje położenie podczas przebiegu gry gdy były już w obręczach położone wszystkie 3 oznaczniki jednego koloru. Zabawa poza akcentem szybkościowym zawierała w sobie element antycypacji czyli szybkość myślenia, podejmowania decyzji, reakcji.

 

Poszczególni zwycięzcy w swoich klasach:

Klasa 3a: Ola Pałucka, Natalia Ślaska, Eliza Łopuch, Marlena Pytkowska

Klasa 3b – Mateusz Grzyb, Jan Ziembiński, Mateusz Szustkiewicz, Kacper Milewski

Klasa 3c:  Jan Strodomski, Mikołaj Michalczuk, Jan Szydłowski, Kuba Paradowski

Klasa 3e: Dorian Mierzał, Oliwier Modliborski, Miłosz Modliborski, Olek Krasnodębski

« 1 z 2 »