Nie ulega wątpliwości, że właściwe odżywianie ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Niezwykle ważne jest wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Wpłyną one pozytywnie na zdrowie fizyczne, dobre samopoczucie i prawidłowe relacje z rówieśnikami.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim od lat podejmuje liczne działania na rzecz promocji zdrowego stylu życia. Ukierunkowanie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności i racjonalnego odżywiania uczniów jest najlepszą inwestycją w ich dorosłe życie i wspaniałą wizytówką działań wychowawczych szkoły.

Uczniowie klas I-III od kilku lat biorą udział w programie dla szkół „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, a także biorą udział w działaniach edukacyjnych prowadzonych przez szkołę, mających na celu rozwijanie wiedzy uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności oraz przeciwdziałania chorobom dietozależnym. Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

W maju 2022 roku szkoła przystąpiła do projektu badawczego „Junior-Edu-Żywienie” (JEŻ) prowadzonego przez Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w zakresie żywienia dzieci i młodzieży. Jego celem jest opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI wszystkich szkół podstawowych w kraju. Od września do listopada 2022 roku 464 uczniów naszej szkoły z klas I – VI  zostało poddanych pomiarom antropometrycznym oraz badaniom naukowym polegającym na wypełnieniu ankiety na temat ich zwyczajów żywieniowych oraz ogólnej wiedzy na temat żywienia. Wywiadu ankietowego udzielili również rodzice badanych uczniów. Obecnie trwa analiza zebranego materiału badawczego. Następnym etapem będą szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

W grudniu Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. w Broniszach w ramach realizacji strategii marketingowej spółki oraz założeń polityki społecznej sektora żywnościowego w zakresie profilaktyki zdrowotnej w Polsce zaprosił naszą szkołę do udziału w projekcie pt. „Smak polskich owoców i warzyw”. Projekt ma na celu promocję i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i rodziców.

Dnia 9 grudnia 2022 roku cztery klasy pierwsze naszej szkoły wzięły udział w kulinarnych warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez znanego kucharza i influensera, pana Łukasza Konika. Postać znana widzom telewizyjnej Dwójki z programu „Pytanie na śniadanie” oraz „MasterChef Junior” z TVN, gdzie pełnił rolę jurora.

Warsztaty utrzymane były w atmosferze zabawy. Uczniowie zmagali się zagadkami sensorycznymi oraz wierszowanymi łamigłówkami o warzywach i owocach. Dzieci prześcigały się wiedzą, zdobywały punkty dla grupy, a te były zamieniane na nagrody. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom roli owoców i warzyw w ich codziennej diecie, poznanie wartości odżywczej wybranych produktów i ich wpływu na funkcjonowanie organizmu.

Podczas części praktycznej każde dziecko samodzielnie przygotowało gofra szpinakowego z owocami lub konfiturami oraz smoothie owocowo-warzywne z jarmużem w roli głównej. Zaproponowane przez szefa kuchni przepisy bardzo przypadły dzieciom do gustu, wszyscy z apetytem degustowali przygotowane potrawy. Warsztaty były dla uczniów wielkim wydarzeniem. Już sama możliwość poznania jednej z najciekawszych postaci polskiej branży kulinarnej sprawiła, że dzieci otworzyły się na eksperymentowanie z nowymi smakami i technikami kulinarnymi. Szybko przekonały się, że warto próbować nieznanych sobie warzyw, kreatywnie łączyć je z innymi produktami i poszukiwać niezwykłych smaków. Dzieci odkryły, że dzięki postawie otwartości na warzywa i owoce odżywianie nie musi być nudne, a co najważniejsze, może być bardzo smaczne, zdrowe i kolorowe.

Na pamiątkę uczestnictwa w warsztatach każdy uczestnik otrzymał fartuszek, deskę do krojenia, książeczkę z przepisami wraz z kolorowanką i kredkami, a także worek żeglarski i oczywiście dyplom ukończenia warsztatów kulinarnych. Z naszych warsztatów został nakręcony krótki reportaż, który można zobaczyć  w „Magazynie Rolniczym” TVP.

 

Nikola powiedziała: „ W domu nigdy bym tego soku nie spróbowała”.

 

Kuba: „Nie mogę się doczekać, kiedy w domu zrobię takie zielone gofry! Bo ten sok to moja mama już dawno znała i ja go nawet lubię”.

 

W ciągu roku szkolnego prowadzimy wiele zajęć o różnorodnej tematyce oscylującej wokół zdrowia, prawidłowego odżywania, korzyści płynących z aktywności ruchowej.
Celebrujmy w klasach Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, prowadzimy warsztaty  kulinarne w naszej minipracowni i pedagogizujemy rodziców.
Przygotowała: Marta Figat – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 

« 1 z 3 »
Skip to content