W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, 9 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii, podczas której zostały przedstawione wydarzenia i ważne osobistości, mające związek z 11 listopada.  Następnie, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się Marsz Niepodległości. Społeczność szkolna przeszła ulicami Ożarowa Mazowieckiego. Byliśmy nie tylko widzialni, ale i słyszalni. Uczniowie, w radosnym nastroju – przybrani w kotyliony – nieśli biało czerwone flagi i śpiewali pieśni patriotyczne. Ożarowianie witali z entuzjazmem przechodzących ulicami uczniów.

Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i pomoc w uświetnieniu tego wydarzenia. W szczególności gorąco dziękujemy panu Pawłowi Kanclerzowi – burmistrzowi naszego miasta, księżom z parafii Miłosierdzia Bożego, funkcjonariuszom policji, strażnikom miejskim, oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Marszem tym zakończyliśmy uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości,  w ramach realizacji projektu Dla Niepodległej.