W dniach 19.10-12.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 był realizowany projekt Niepodległa dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W działania włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele , pracownicy szkoły oraz rodzice.

Wydarzeniem rozpoczynającym projekt był Bieg niepodległości: 100 przez 100 na 100. Po zakończeniu biegu p. Dyrektor szkoły wraz z p. Burmistrzem posadzili pamiątkowe drzewo oraz zakopali kapsułę czasu.

W ramach projektu zorganizowaliśmy: koncert pieśni patriotycznych Sto zwrotek na 100-lecie, konkursy, apele, uczniowie wykonali Życzenia dla Niepodległej i pocztówki I’m proud to be Polish.

Kulminacyjnym momentem był dzień 9 listopada, kiedy z chorągwiami, transparentami i przy akompaniamencie pieśni patriotycznych wyruszyliśmy w Marszu Niepodległości. Towarzyszyła nam niezwykle podniosła i wzruszająca atmosfera.

Celem naszego projektu była edukacja w duchu patriotyzmu i wdzięczności za cierpienie, służbę i ciężką pracą kilku pokoleń Polaków, którzy przyczynili się do zwycięstwa w 1918 r. To była cenna lekcja dla naszych uczniów. Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na długo pozostaną w pamięci naszej szkolnej społeczności!

 

Relacje z wydarzeń można obejrzeć na stronie szkoły http://sp1ozarow.pl/galeria/