W czerwcu  klasy 2c, 2b oraz 1i korzystały z Okularów Class Vr.  Uczniowie mogli poobserwować życie pszczół w pasiece, zobaczyć latającą nad głowami pszczołę.

Dzieci przeniosły się na chwilę do czasów dinozaurów. Uczniom ukazały się w klasie T-Rex, stegozaur i triceratops.

Obracając dookoła głowę można było zobaczyć te prehistoryczne zwierzęta z każdej strony. Dzieciom podobała się  także wycieczka  w australijskim Muzeum Prehistorii, gdzie zobaczyły szkielety dinozaurów.

Ostatnim punktem  zapoznania się z okularami Class Vr był Układ Słoneczny. Dzięki nim mogliśmy znaleźć się blisko naszej największej gwiazdy – Słońca i z tej perspektywy obejrzeć jak rozległa jest nasza galaktyka.

Samym uczniom bardzo podobała się lekcja z wykorzystaniem  okularów Class Vr.

Oto co dzieci mówiły po lekcji:

Zosia: „Mnie najbardziej podobała się latająca pszczoła”

Sofiia : „A mnie wizyta w Muzeum w Australii”

Franek: „Mnie też najbardziej spodobała się wizyta w Muzeum”

Iwo:„A mnie T-Rex”

Pierwszy komplet w ilości czterech sztuk okularów otrzymaliśmy dzięki wsparciu Fundacji ARP (Agencji Rozwoju Przemysłu).

W tym roku szkolnym drugi taki sam zestaw wraz z licencją  na korzystanie z zasobów VR otrzymaliśmy od Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy  Rodzicom  za  wspaniały prezent.