W tym roku akcja „Lato w mieście” trwała 2 tygodnie (28.06-9.07.21r.) Udział wzięło 140 uczestników. Zgłosili się uczniowie z klas I-VII. Uczestnicy mogli korzystać z obiadów przygotowywanych i wydawanych w stołówce szkolnej. Dzieci przebywały pod opieką wychowawców w godz. 8:00-16:00.

Pierwszego dnia na terenie szkoły zostały przeprowadzone warsztaty z instruktorami ze sztuki gipsorytu z motywami inspirowanymi przyrodą. Drugim warsztatem była sztuka upcyklingu – „Filcowe szaleństwa”.

W kolejnych dniach uczestnicy wzięli udział w następujących atrakcjach:

-Wizyta w Multikinie w Pruszkowie (film pt. „Luca”),

-Zabawa i rekreacja w parku trampolin – „Fun Zone”,

-Wycieczka do rodzinnego parku rozrywki w Budach Iłowskich „Frajdalandia” (pokaz sokolnika, mini zoo, zabawa na dmuchańcach, tor przeszkód)

-Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Państwowej Akademii Nauk w Powsinie (zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem oraz udział w zajęciach edukacyjno-przyrodniczych),

-Wyjazd do ośrodka edukacyjno-turystycznego „Natura Wzywa” w Zarębach (prezentacja życia ludzi i zwierząt na wsi, warsztaty z rękodzieła, podchody w lesie, karmienie zwierząt, zjazd na tyrolce, wspólne ognisko),

-W drugim tygodniu ponownie odwiedziliśmy Multikino w Pruszkowie (film pt. „Raya i ostatni smok”),

-Wizyta w muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli (zwiedzanie z przewodnikiem domu urodzenia kompozytora i ogrodu, projekcja filmu),

-Zabawa w kręgielni „Hula Kula”,

-Zajęcia rekreacyjno-logiczne na terenie „Labiryntu” w Milanówku,

-Chętni mogli skorzystać z zajęć rekreacyjnych na basenie GOSiR-u.

Każdy z wychowawców przygotował dla swojej grupy ciekawe warsztaty plastyczno-techniczne.

Na terenie szkoły dzieci miały okazję bawić się na matach interaktywnych, malować, kolorować, wziąć udział w zajęciach komputerowych w szkolnej pracowni, pobawić się na placu zabaw, wziąć udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej, wspólnie zagrać
w bezpieczne gry planszowe i obejrzeć film z cyklu „Wakacyjne Kino Letnie”.

Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostały z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny oraz zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19.

« 1 z 16 »

 

 

 

Skip to content