14 stycznia 2023 r., po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią, przeprowadzony został finał V Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Pawła Buczyńskiego – wybitnego kompozytora i pedagoga, który mieszkał i tworzył w Ożarowie Mazowieckim. Konkurs już po raz drugi odbył się pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Pana Jana Żychlińskiego. Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego ufundowało także pamiątkowe statuetki dla laureatów Konkursu.

Podczas przesłuchań wystąpiło ponad 50 uczestników ze szkół podstawowych powiatu, którzy zaprezentowali się w następujących kategoriach: solista klas 4-6, 7-8; zespół klas 4-6, 7-8. Do usprawnienia przebiegu wydarzenia w szkole, włączył się także Samorząd Uczniowski.

Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: dr Mariusz Latek (przewodniczący), Robert Walkowski i Marek Chempiński.

Laureatami powiatowego etapu Konkursu zostali:

solista 4-6
1 miejsce uczennica z SP Ołtarzew
2 miejsce uczennica z ZSP Kampinos
3 miejsce uczennica SP Płochocin

zespół 4-6
1 miejsce uczniowie SP Płochocin
2 miejsce uczniowie SP 1 Ożarów Mazowiecki
3 miejsce uczniowie SP Pallotti Ożarów Mazowiecki
uczniowie SP Koczargi

solista 7-8
1 miejsce uczennica SP Płochocin
2 miejsce uczennica z SP Ołtarzew
3 miejsce nie przyznano

zespół 7-8
1 miejsce uczniowie SP Dziekanów Leśny
2 miejsce uczniowie SP Pallotti Ożarów Mazowiecki
3 miejsce uczniowie SP Ołtarzew

W podsumowaniu Konkursu nie zabrakło gratulacji z powodu wysokiego poziomu prezentacji zarówno wokalnych, jak i instrumentalnych. Ważne okazały się też porady ekspertów dotyczące prezentacji na scenie – do wypracowania przy okazji kolejnych występów.

Dziękujemy za zainteresowanie, gratulujemy sukcesów wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w Konkursie za rok.

« 1 z 4 »
Skip to content